SÜREKLİ DÖKÜM İŞLEMİ

Sürekli döküm demir dışı ve değerli metaller ve gri demir döküm yaygın kullanılan imalat yöntemleririn de karbon grafit malzemelerin kullanımı yaygındır. Bu imalat yönteminin durmaksızın üretim avantajı sunması ve optimum malzeme kalitesinin sağlanması büyük bir artı olarak görülmektedir. Sürekli döküm yöntemi ; yatay sürekli döküm, dikey sürekli döküm olarak iki farklı yapıda sıralanabilir.

casting-headSürekli döküm uygulamalarında tercih edilecek malzeme özellikleri önem arz etmektedir. Bu bakımdan kullanılacak grafit malzemede: mekanik mukavemetinin iyi olması, iyi kayma özelliğinin bulunması, yüksek sıcaklık dayanımının olması, yüksek termal şok direncine sahip olması, yüksek korozyon direnci, yüksek termal iletkenliği, yüksek saflıkta elektriksel iletkenlik ve yüksek oksidasyon direnci aranan en temel özelliklerdir.

Sürekli döküm yönteminizin yerinde analizi yapılarak kullanılan döküm yöntemlerinin belirlenmesinin yanı sıra tercih edilen karbon grafit malzemelerinizin kalitesi konusunda araştıma, ürünün verimliliği ve uzun ömürlü olması konusundaki etkin analizler ile de sizlere yol gösterme çabası içindeyiz.