KARBON-GRAFİT

Endüstrideki Karbon Grafit uygulamaları konusunda: cam endüstrisi, alüminyum döküm sanayii,cürekli döküm uygulmaları, altın gümüş gibi değerli metallerin ergitme işlemlerinde kullanılan potalar, stoperler, vakum fırınları ve ısıl işlem fırın uygulamaları,elektrik ve mekanik uygulamalar, EDM ve özel grafit uygulamaları alanında müşterilerin ,proje bazlı veya yedek parça teminin konusunda , karbon grafit parça tedarikinin sağlanmasıdır.
KARBON-GRAFITÜstün Alman teknolojisi ile üretilen ham maddenin ülkemiz bünyesinde işlenerek gerekli kullanım alanlarına ulaştırılmasında kaliteden ödün vermeden sağlanmaktadır. Karbon grafit uygulamalarının günümüz teknoljisinde birçok alanda karşımıza çıktığının görmekteyiz.Malzmenin birçok noktadaki üstün özellikleri karbon grafit uygulamalarının kulalnılması kaçınılmaz kılmıştır. Cam sanayiinden tekstil sektörüne ,döküm uygulamalarından, türbin yataklamalarına varana kadar birçok sektörde uygulama örneklerini görmekteyiz.

Bizler ,karbon grafit uygulamalarında tasarım sürecinden, yedek parça tedarikine kadar birçok konuda destek vermekteyiz. Bir endüstriyel fırın tasarımı veya vakum fırınlarında kullanılan karbon grafit malzemelerin fiziksel ve mekanik özelliklerinin tespitinden imalatına kadar her sürecte destek olmaktayız. Ham malzemenin talaşlı imalat sürecinde de kaliteli üretim ile yedek parça desteği vermekteyiz.

Karbon Grafit kullanım alanlarına ilişkin başlıklara ait örnek uygulamaları yanda ki linklerden ulaşıp detaylı olarak inceleyebilirsiniz.